Aktualności

Być kimś w Internecie...

Być kimś w Internecie...

by Przemysław Szlagor -
Number of replies: 0

Być kimś w Internecie to nie lada wyczyn. Można stać się bohaterem głupiego filmiku lub zdjęcia, które "podane dalej" otrzymuje długie życie. Można wydać spore pieniądze na reklamę, żeby zaistnieć w wysokich wynikach wyszukiwania... Można jednak stworzyć coś, z czego korzystać będą inni...

Tak jest w przypadku kalendarza zajęć, który stworzyłem na potrzeby strony internetowej naszej szkoły (LINK TUTAJ). W ostatnich dniach dostałem wiadomość, że oto inni doskonale korzystają z naszych rozwiązań i zamieszczają "własne" (hybrydowe) na swoich stronach. Pewnie plik znajduje się tam od kilku miesięcy i to żadna nowość, jednak bardzo się z tego faktu ucieszyłem, gdyż wydawało mi się, że na stronę naszej szkoły wchodzą z rzadka tylko osoby z nami związane.

Jest mi niezwykle miło poinformować, że nasz kalendarz otrzymał nowe, sklonowane życie na stronie http://oxfordprimary.pl/kalendarz-organizacji-roku-szkolnego/, gdzie stał się po lekkim liftingu plikiem do pobrania.

Strasznie mnie ten fakt cieszy, gdyż z danych naszej strony szkolnej można w oczywisty sposób korzystać. Zachęcał bym jednak do włożenia większej ilości pracy w dobór kolorów, gdyż niebiesko-szary stworzyłem, aby kalendarz pasował do oryginalnego (naszego) designu. Z doświadczenia wiem też, że lepiej się postarać i umieścić trochę kodu HTML na stronie, niż podpinać plik do ściągnięcia - generujemy wówczas mniejszy transfer na stronie.